Madonna fick nobben av Gaga

Madonna.

Madonna.

Foto: John Shearer

Kultur och Nöje2012-11-09 06:00

nFörhållandet mellan Lady Gaga och Madonna fortsätter att gnissla. På söndagen avslöjade Madonna för publiken under en konsert i Minnesota att hon frågat Lady Gaga om hon var intresserad av att sjunga en duett.

- Ni vet, jag bjöd in henne för att sjunga med mig på scenen. Men hon nobbade mig. Fast det är okej. Jag har blivit nobbad förr och det stärker ens karaktär, sade hon.

Det har rått viss spänning mellan de två popdivorna ända sedan Madonna kallade Gaga-singeln "Born this way", som många menar är misstänkt lik Madonnas "Express yourself", för "återhållsam". Stjärnornas respektive fans gick i taket, delades i två läger med en avgrund emellan och självaste Elton John grälade på Madonna för att hon retat Lady Gaga.

Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!