Livekalender: Här är sporten vi direktsänder

Sugen på direktsänd sport? Här är matcherna vi sänder!

Norrbotten 23 april 2020 22:47

För tillfället står endast de inplanerade träningsmatcherna. Seriematcherna fylls på inom kort. Observera att matcher kan komma att flyttas eller ställas in på kort varsel på grund av rådande pandemiläge.

Har du frågor om våra livesändningar hittar du en del svar här.

April
8/4 15:30 Umeå IK FF - Piteå IF DFF, träningsmatch
11/4 13:00 Piteå IF FF - Örebro Syrianska IF, Ettan Norra
11/4 16:00 IFK Luleå - Assyriska FF, Ettan Norra
17/4 16:00 IFK Luleå - Sandvikens IF, Ettan Norra
18/4 16:15 Piteå IF FF - Hammarby TFF Herrfotboll, Ettan Norra
25/4 15:00 Sandvikens IF - Piteå IF FF, Ettan Norra
25/4 16:00 Täby FK - IFK Luleå, Ettan Norra

Maj
1/5 12:00 Storfors AIK - Stöde IF, Division 2 Norrland
1/5 13:00 Trångfors IF - Sunnanå SK, Division 1 Norrland
1/5 13:00 Luleå SK - Älvsby IF, Division 3 Norra Norrland
1/5 16:00 Bodens BK FF - Gottne IF, Division 2 Norrland
2/5 13:00 Piteå IF FF - Täby FK, Ettan Norra
2/5 16:00 IFK Luleå - Sollentuna FK, Ettan Norra
8/5 12:00 IFK Östersund - Bodens BK FF, Division 2 Norrland
8/5 13:00 Hudiksvalls Förenade FF - IFK Luleå, Ettan Norra
9/5 15:00 IFK Haninge - Piteå IF FF, Ettan Norra
13/5 12:00 Bodens BK FF - Ytterhogdals IK, Division 2 Norrland
13/5 13:00 Piteå IF FF - Sollentuna FK, Ettan Norra
13/5 13:00 Storfors AIK - Frösö IF, Division 2 Norrland
13/5 14:00 Notvikens IK - Täfteå IK, Division 2 Norrland
13/5 15:00 Trångfors IF - Team TG FF, Division 1 Norrland
16/5 16:00 IFK Luleå - Hammarby TFF Herrfotboll, Ettan Norra
17/5 19:30 Bergnäsets AIK - Storfors AIK, Division 2 Norrland
21/5 19:00 Bodens BK FF - Bergnäsets AIK, Division 2 Norrland
23/5 13:00 Hudiksvalls Förenade FF - Piteå IF FF, Ettan Norra
23/5 16:00 Dalkurd FF - IFK Luleå, Ettan Norra
26/5 19:30 Storfors AIK - Skellefteå FF, Division 2 Norrland
26/5 20:00 Notvikens IK - Bergnäsets AIK, Division 2 Norrland
28/5 19:00 Luleå SK - Alviks IK, Division 3 Norra Norrland
29/5 12:30 Piteå IF FF - Gefle IF FF, Ettan Norra
29/5 14:00 Sunnanå SK - Notvikens IK DFF, Division 1 Norrland
29/5 14:00 Bergnäsets AIK - Skellefteå FF, Division 2 Norrland
30/5 13:00 IFK Luleå - IF Karlstad Fotboll, Ettan Norra
30/5 15:00 Bodens BK FF - Storfors AIK, Division 2 Norrland

Juni
6/6 14:00 IF Karlstad Fotboll - Piteå IF FF, Ettan Norra
6/6 16:00 IFK Haninge - IFK Luleå, Ettan Norra
9/6 19:30 Bergnäsets AIK - Notvikens IK, Division 2 Norrland
12/6 14:00 Täfteå IK - Bodens BK FF, Division 2 Norrland
12/6 15:00 Alviks IK - Kiruna FF, Division 3 Norra Norrland
13/6 13:00 IF Brommapojkarna - Piteå IF FF, Ettan Norra
13/6 16:00 IFK Luleå - IF Sylvia, Ettan Norra
18/6 19:00 Umeå FC - IFK Luleå, Ettan Norra
18/6 19:30 Infjärdens SK - Trångfors IF, Division 1 Norrland
18/6 21:00 Bodens BK FF - Umeå FC Akademi, Division 2 Norrland
20/6 13:00 Piteå IF FF - Assyriska FF, Ettan Norra
24/6 22:00 Piteå IF FF - IFK Luleå, Ettan Norra
28/6 19:30 Notvikens IK - Skellefteå FF, Division 2 Norrland
29/6 19:00 Lira BK - Älvsby IF, Division 3 Norra Norrland

Juli
3/7 14:00 Bodens BK FF - Stöde IF, Division 2 Norrland
4/7 12:30 Trångfors IF - Alnö IF, Division 1 Norrland
4/7 13:00 IFK Luleå - Örebro Syrianska IF, Ettan Norra
5/7 19:00 Umeå FC - Piteå IF FF, Ettan Norra
7/7 18:00 Notvikens IK - Bodens BK FF, Division 2 Norrland
11/7 15:00 IF Brommapojkarna - IFK Luleå, Ettan Norra
11/7 15:00 Bodens BK FF - Team TG FF, Division 2 Norrland
11/7 16:00 Piteå IF FF - IF Sylvia, Ettan Norra
31/7 12:00 Frösö IF - Bodens BK FF, Division 2 Norrland
31/7 15:00 Alviks IK - Morön BK, Division 3 Norra Norrland
31/7 16:00 Notvikens IK - Storfors AIK, Division 2 Norrland

Augusti
1/8 13:00 Lira BK - Sunnanå SK, Division 3 Norra Norrland
4/8 19:00 Bodens BK FF - Notvikens IK, Division 2 Norrland
7/8 14:00 Bodens BK FF - Friska Viljor FC, Division 2 Norrland
14/8 15:00 Team TG FF - Bodens BK FF, Division 2 Norrland
15/8 15:00 Täby FK - Piteå IF FF, Ettan Norra
15/8 16:00 IFK Luleå - Gefle IF FF, Ettan norra
20/8 19:00 Notvikens IK DFF - Infjärdens SK, Division 1 Norrland
21/8 13:00 Piteå IF FF - Hudiksvalls Förenade FF, Ettan Norra
21/8 14:00 Bodens BK FF - Täfteå IK, Division 2 Norrland
21/8 14:00 Lira BK - Kiruna FF, Division 3 Norra Norrland
22/8 15:00 Assyriska FF - IFK Luleå, Ettan Norra
28/8 13:00 Lira BK - Luleå SK, Division 3 Norra Norrland
28/8 16:00 Gottne IF - Bodens BK FF, Division 2 Norrland
30/8 19:00 IFK Luleå - Piteå IF FF, Ettan Norra

September
4/9 13:00 Bodens BK FF - IFK Östersund, Division 2 Norrland
4/9 14:00 Luleå SK - Kiruna FF, Division 3 Norra Norrland
5/9 13:00 Piteå IF FF - IFK Haninge, Ettan Norra
5/9 16:00 Hammarby TFF Herrfotboll - IFK Luleå, Ettan Norra
11/9 12:00 Ytterhogdals IK - Bodens BK FF, Division 2 Norrland
12/9 15:00 Sollentuna FK - Piteå IF FF, Ettan Norra
12/9 16:00 IFK Luleå - Dalkurd FF, Ettan Norra
12/9 14:00 Notvikens IK DFF - Sunnanå SK, Division 1 Norrland
18/9 18:00 Bergnäsets AIK - Bodens BK FF, Division 2 Norrland
19/9 13:00 Örebro Syrianska IF - Piteå IF FF, Ettan Norra
19/9 16:00 IFK Luleå - Umeå FC, Ettan Norra
23/9 19:30 Storfors AIK - Bergnäsets AIK, Division 2 Norrland
25/9 14:00 Bodens BK FF - Sandviks IK, Division 2 Norrland
25/9 16:00 Piteå IF FF - Sandvikens IF, Ettan Norra
26/9 15:00 Infjärdens SK - Myckle IK, Division 1 Norrland
26/9 16:00 Sollentuna FK - IFK Luleå, Ettan Norra
30/9 19:00 Storfors AIK - Bodens BK FF, Division 2 Norrland

Oktober
2/10 14:00 Trångfors IF - Infjärdens SK, Division 1 Norrland
2/10 14:00 Skellefteå FF - Bergnäsets AIK, Division 2 Norrland
3/10 15:00 Assyriska FF - Piteå IF FF, Ettan Norra
3/10 16:00 IFK Luleå - Täby FK, Ettan Norra
9/10 14:00 Bodens BK FF - Skellefteå FF, Division 2 Norrland
9/10 14:00 Notvikens IK DFF - Trångfors IF, Division 1 Norrland
10/10 14:00 Älvsby IF - Kiruna FF, Division 3 Norra Norrland
10/10 14:00 Luleå SK - Skogså IF, Division 3 Norra Norrland
10/10 16:00 Örebro Syrianska IF - IFK Luleå, Ettan Norra
11/10 19:00 Piteå IF FF - Umeå FC, Ettan Norra
16/10 15:00 Friska Viljor FC - Bodens BK FF, Division 2 Norrland
17/10 14:00 Hammarby TFF Herrfotboll - Piteå IF FF, Ettan Norra
17/10 14:00 Älvsby IF - Lira BK, Division 3 Norra Norrland
17/10 14:00 Skogså IF - Alviks IK, Division 3 Norra Norrland
17/10 16:30 IFK Luleå - IF Brommapojkarna, Ettan Norra
23/10 13:00 Storfors AIK - Notvikens IK, Division 2 Norrland
23/10 14:00 Bodens BK FF - Frösö IF, Division 2 Norrland
24/10 13:00 Piteå IF FF - IF Karlstad, Ettan Norra
24/10 16.00 IF Sylvia - IFK Luleå, Ettan Norra
31/10 15:00 Sandvikens IF - IFK Luleå, Ettan Norra
31/10 16:00 Piteå IF FF - Dalkurd FF, Ettan Norra

November
6/11 13:00 IFK Luleå - Hudiksvalls Förenade FF, Ettan Norra
7/11 15:00 Gefle IF FF - Piteå IF FF, Ettan Norra
14/11 15:00 IF Sylvia - Piteå IF FF, Ettan Norra
14/11 16:00 IFK Luleå - IFK Haninge, Ettan Norra
21/11 16:00 IF Karlstad Fotboll - IFK Luleå, Ettan Norra
21/11 16:00 Piteå IF FF - IF Brommapojkarna, Ettan Norra


Ämnen du kan följa